Firmalarda çıkan kuşe dergiler araç ve elamanlarımızla alımını sağlıyoruz. Kuşe dergiler bazen okunmuş bazen ise üretim fazlalığı olarak alım sağlıyoruz. Bunlar naylonlu ve naylonsuzdur. Bu atık kuşeler tehlikesiz atık kapsamına girmektedir. Kuşe dergilerin imhası da tarafımızca yapılmaktadır. İmha makinasında parçalanarak geri dönüşüme kazandırılmaktadır.

İmhası gerçekleşen arşiv hurda kağıtlar için firmamız tarafından antetli kağıda kaşeli ve imzalı imha tutanağı verilir.İmhalık arşiv hurda kağıtlar firma ve şirketlerde süresini doldurmuş önemli evraklardır. Firmamız bu imhalık hurda kağıtları siz değerli müşterilerimizden ihale veya normal şartlarda alıp imhasını yapıyor. İmha süreci ise 2 aşamada oluyor.

Matbaalar bünyesinde çıkan hurda üretim atığı matbaalarda bulunan konteyner lar içerisinde toplanılır. Toplanılan üretim atığı hurda kağıtlar matbaanın isteği üzerine firmamızdan istenilen araç ve elemanlarımızla birlikte haral (çuval) lara doldurularak araçlara yüklenir. Yüklenilen üretim atığı hurda kağıtlar tesislerimizde cinslerine göre ayrılarak iş makine yardımıyla araçlara yüklenir.

Fatura yani karbonlu hurda kağıt Otokopili kâğıt kullanım alanları şu şekilde de sıralanabilir; fatura,irsaliye, sipariş formu, uçak bileti, para makbuzu, sigorta poliçesi, kantar fişi, irsaliye fatura, gider pusulası, perakende satış fişi, dekont, adisyon fişi, yolcu listesi, taşıma irsaliyesi, otobüs bileti, tahsilât makbuzu, konaklama belgesi, resmi reçete, tediye makbuzu gibi saymakla bitmez. Özellikle de malın bir yerden başka bir yere sevk ederken kullanılan resmi belge olan irsaliyelerin en az 3 nüsha olarak düzenlenmesi gerekmektedir. Bu durumda da bu işe en uygun olan kâğıt türü otokopili kâğıt olmaktadır. Kuşe, Amerikan Bristol, fantezi, kroma, yapışkanlı, kraft gibi pek çok özel kâğıt arasında yer alan otokopili kâğıtların, özel ve dikkatli bir işlem sonrasında üretimi yapılabilmektedir.


Whatsapp Destek

MUSTAFA  öZEL

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?