Atık Matbaa Talaş

Atık Matbaa Talaş
Matbaa Bünyesinde Çıkan Talaş İmhası
Atık kağıt geri dönüşüm döngüsünde hammadde olarak kabul edilir. Herhangi bir kullanım alanında fonksyinonu tamamlayarak kullanılamayacak halde olduğu için elden çıkarılarak atılan tüm kağıt çeşitleri ve kartonlar atık kağıt olarak kabul edilir. Bunun yanında gazete matbaalarından çıkan hatalı gazete baskıları ve baskı fazlası gazete kağıtları da atık kağıtlar olarak görürler. Buna karşılık tek kullanım için tasarlanmış emici kağıtlar ve hijyen amaçlı kullanılan kağıtlar hijyen ve sağlık nedenlerinden dolayı geri dönüştürelemedikleri için atık kağıt olarak kabul edilmezler.

Atık Kağıt İşleme
Matbaalar bünyesinde çıkan hurda üretim atığı matbaalarda bulunan konteyner lar içerisinde toplanılır. Toplanılan üretim atığı hurda kağıtlar matbaanın isteği üzerine firmamızdan istenilen araç ve elemanlarımızla birlikte haral (çuval) lara doldurularak araçlara yüklenir. Yüklenilen üretim atığı hurda kağıtlar tesislerimizde cinslerine göre ayrılarak iş makine yardımıyla araçlara yüklenir.


Atık Matbaa Talaş Geri Dönüşüm
Araçlara yüklenilen üretim atığı hurda kağıtlar tekrardan kağıt olmak için fabrikaya sevki yapılır. Matbaa talaşı yapılan işlerde üretim fazlalığı olarak çıkan talaş halinde olan kağıtlardır. Matbaalardan çıkan üretim atışı talaş kağıtlar elemanlarımız tarafından temiz ve düzeni bir şekilde alınarak tekrardan kağıt olmak için tesisimize getirilir.

 

Hızlı iletisim
  • 0 (212) 332 00 14
  • 0 (507) 789 93 60
  • info@ozelkagitcilik.com
Bizimle İletişime Geçin
Hızlı iletisim

Whatsapp Destek

MUSTAFA  öZEL

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?