Atık Matbaa Talaş

Matbaa Bünyesinde Çıkan Talaş İmhası

Atık kağıt geri dönüşüm döngüsünde hammadde olarak kabul edilir. Herhangi bir kullanım alanında fonksyinonu tamamlayarak kullanılamayacak halde olduğu için elden çıkarılarak atılan tüm kağıt çeşitleri ve kartonlar atık kağıt olarak kabul edilir. Bunun yanında gazete matbaalarından çıkan hatalı gazete baskıları ve baskı fazlası gazete kağıtları da atık kağıtlar olarak görürler. Buna karşılık tek kullanım için tasarlanmış emici kağıtlar ve hijyen amaçlı kullanılan kağıtlar hijyen ve sağlık nedenlerinden dolayı geri dönüştürelemedikleri için atık kağıt olarak kabul edilmezler.

Atık Kağıt İşleme

Matbaalar bünyesinde çıkan hurda üretim atığı matbaalarda bulunan konteyner lar içerisinde toplanılır. Toplanılan üretim atığı hurda kağıtlar matbaanın isteği üzerine firmamızdan istenilen araç ve elemanlarımızla birlikte haral (çuval) lara doldurularak araçlara yüklenir. Yüklenilen üretim atığı hurda kağıtlar tesislerimizde cinslerine göre ayrılarak iş makine yardımıyla araçlara yüklenir.

Atık Matbaa Talaş Geri Dönüşüm

Araçlara yüklenilen üretim atığı hurda kağıtlar tekrardan kağıt olmak için fabrikaya sevki yapılır. Matbaa talaşı yapılan işlerde üretim fazlalığı olarak çıkan talaş halinde olan kağıtlardır. Matbaalardan çıkan üretim atışı talaş kağıtlar elemanlarımız tarafından temiz ve düzeni bir şekilde alınarak tekrardan kağıt olmak için tesisimize getirilir.

Kalite Politikamız

Sektörde önde gelen firmalar arasında yer almak,
Kesintisiz bir kalite seviyesine ulaşmak,
Kalite Yönetim Sistemi’ni sürekli geliştirmek,
Çalışanların görevlerini zamanında, inanarak ve sonradan düzeltmeye gerek kalmayacak şekilde yapmalarını sağlamak,
Öneren, düzelten ve geliştiren kişilerle, zevkle çalışılan mükemmel bir iş ortamı oluşturmak.

Böylece;

Müşterilerimiz başta olmak üzere tüm kişi ve kurumlarca firmamızın benimsenmesini sağlamaktır.

İletişim

Merak ettiğiniz diğer sorular için bizi arayın: 0 (212) 332 00 14

Merkezimizde her yıl 3,060 ağacın hayatını kurtarıyoruz.